Noclegi Kraków

Folder Turystyczny

ZAPRASZAMY DO POBRANIA NASZEGO

FOLDERU TURYSTYCZNEGO(Kliknij)


Jak juz wspominaliśmy Nasza wspaniała lokalizacja od Krakowa (12km) jak i Wieliczki (5km) ale i również bliskie położenie takich wspaniałych miast jak Wadowice,  Kalwaria, Oświęcim, Bochnia, Zakopane pozwala na Aktywny atrakcyjny wypoczynek.

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z przykładowych tras  Zwiedzania z ukazaniem naszej Lokalizaji


W okolicach Krakowa nie brakuje ładnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Kraków, Wieliczka, Kalwaria Zebrzydowska i Oświęcim zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Szczególną atrakcją jest zabytkowa kopalnia soli, ale także piękne kościółki, malownicze krajobrazy, stare miasteczka i wiejskie kapliczki. Ukazana Przykladowa trasa zwiedzania to tylko jedna z Wielu opcji i możliwości zwiedzania. Zapraszamy do zwiedzania:

Kraków (1), środkowoeuropejska metropolia, to miasto starych murów, historii, niezliczonych muzeów, teatrów, kin i wspaniałych restauracji. Warto niespiesznie chłonąć jego urodę, spacerując po rynku, Plantach i wzgórzu wawelskim.

Krzeszowicach (2), niegdysiejszym uzdrowisku, warto zwrócić uwagę na park zdrojowy z odbudowanym Zdrojem Głównym. Najokazalszym zabytkiem jest pałac Potockich.

Charakter Oświęcimia (3) zdeterminowała II wojna światowa – hitlerowcy urządzili tu największy obóz zagłady. Zwiedzanie muzeum w dawnym obozie Auschwitz-Birkenau wywiera wstrząsające wrażenie.

Zator (4) otaczają założone przed wiekami stawy rybne. Warto tu zobaczyć pałac i park oraz kościół parafialny.

Wadowice (5) słyną jako rodzinne miasto Jana Pawła II. Oprócz kościoła można tu zwiedzić Muzeum Papieskie, zajmujące dom, w którym urodził się Karol Wojtyła.
XVII-wieczny zespół klasztorny Bernardynów wraz z otaczającymi go dróżkami w Kalwarii Zebrzydowskiej (6) jest zabytkiem najwyższej klasy. Miejscowość słynie z misteriów Męki Pańskiej.

Niedaleko stąd do uroczej Lanckorony (7) z ruinami zamku, malowniczym rynkiem, starymi pensjonatami i niepowtarzalną atmosferą.

W położonych nad Rabą Myślenicach (8) zachował się średniowieczny układ ulic. W centrum wznosi się znane sanktuarium maryjne.

Kopalnia soli w Wieliczce (9) to jedna z największych atrakcji turystycznych Polski. Udostępniona do zwiedzania podziemna trasa wiedzie przez solne chodniki, komory i kaplice.

Historyczne Niepołomice (10) można dziś ogarnąć jednym spojrzeniem. Najważniejsze zabytki to renesansowy zamek i gotycki kościół.

———————————————————————————————————————————————-

Nie ujęte w przykładowej trasie zwiedzania Takie miejscowosci i miasta jak Bochnia ( Kopalnia Soli w Bochni), Niegowić (Pierwsza Parafia Jana Pawła II jako Wikariusza), Zakopane (Zimowa Stolica Tatr), Ojców (Ojcowski Park Narodowy), Jura Krakowsko-Częstochowska

Ukazują iż Nasza Lokalizacja Jako Baza Wypadowa jest Jedyna w Swoim Rodzaju! Zapraszamy!